گلیم ماشینی، کفپوشی شیک و ارزان

گلیم یکی از صنایع دستی قدیمی در ایران است گلیم انواع مختلفی دارد که هر نوعش زیبایی مخصوص به خود را دارد. گلیم بافی در اغلب نقاط ایران بخصوص در میان قشقائیها , کردها , لرها و بلوچها رواج خاصی دارد. نقوش گلیم بطور معمول، هندسی است و در هر شهرستان به نقوش مرسوم، طرح خاصی را می بافند. 

در گذشته استفاده از آن تنها محدود به جنبه مصرفی بوده به مرور زمان و تغییر سبک زندگی مردم تولید گلیم های ماشینی که طرح های مدرن وجدیدی داشته و با سبک امروزی منازل مناسب هستند گسترش یافته است.

نحوه ی تابیدن الیاف گلیم فرش، باعث کاهش انعکاس نور و پنهان شدن جای پا و آثار جاروبرقی می شود. به علت همین ویژگی است که گلیم، فرش بیراهه نیز نامیده می شود.

گلیم فرش، کف پوشی مناسب برای مکان های پر رفت و آمد مانند: ورودی خانه،راه پله، راهرو، آشپزخانه و... است.

سطح گلیم ماشینی کاملاً صاف و ثابت است و هنگام دست کشیدن روی آن، مانند موی کوتاه شده زبر است همچنین گلیم فرش به علت سطح صافی که دارد بشقاب ها و لیوان های نوشیدنی را بهتر نگه می دارد.

جنس مرغوب و ارتفاع کم آن، مانع سر خوردن روی آن می شود. همچنین جارو کشیدن و شتشوی گلیم فرش به مراتب از فرش آسانتر است

گلیم ماشینی،فرشینه ای غیر رسمی است که آن را میتوانید برای اتاق هایی از منزل انتخاب کنید که ظاهر آن برایتان اهمیت زیادی دارد با توجه به خصوصیات خاص گلیم فرش، می توان گفت؛ گلیم بهترین گزینه برای منازلی است که کودک نوپا دارند.

در فروشگاه دنیای فرش ، سعی شده جدیدترین طرح های گلیم فرش ارائه شود و با تنوع طرح گلیم ها و سایز بندی های متنوع ، دست خریدار در انتخاب دقیق کفپوش مورد نیاز خود باز باشد. قیمت مناسب، ماندگاری بالا و اندازه های متنوع از برتری های گلیم فرش ماشینی است که از لحاظ اقتصادی پاسخگوی مناسبی برای علاقمندان به گلیم و گلیم فرش بوده است.

در فروشگاه دنیای فرش کاشان گلیم فرش CLP عرضه می شود که دارای 6 نوع بافت می باشند و در طرح های متفاوت از جمله فانتزی، گل و بوته و شخصیت های کارتنی و اماکن تاریخی ارائه شده اند.

سایز گلیم فرش ها :

5/1×1 متر

2/35×1/5 متر

 6 متر

 9 متر

12 متر

 جنس گلیم فرش از نخ پلی استر بوده و در صنعت فرش ماشینی جایگاه ویژه ای دارد گلیم به شکل رو پله ای، پادری، قالیچه، کناره و متری در عرض و طول متنوع نیز فروش می رود.

گلیم فرش های فروشگاه دنیای فرش کاشان از نظر قیمت فرش ماشینی در رده پایین می باشند و می توان گفت ارزان ترین محصول در صنعت فرش ماشینی، گلیم فرش می باشد. یکی از دلایل آن سبکی و جنس نخ گلیم فرش می باشد. 

 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران