نقاشی های پرجذبه فرش ایرانی

آنتونیو سانتین هنرمند اسپانیایی نقاشی های فوق واقع گرایانه ای از فرش های زیبا و پر نقش و نگار ایرانی کشیده است و نکته جالب نقاشی های رنگ روغن او این است که این فرش ها را طوری کشیده که گویی یک نفر زیر آنها خوابیده است.

آنتونیو سانتین (فلاونول) با استفاده از تکنیک سایه دادن به نقاشی های خود با علاقه زیادی که به فرش های ایرانی دارد نقاشی های خیره کننده و واقعی از فرش های ایرانی را کشیده است و آنها را در قالب یک نمایشگاه واقعی از فرش های ایرانی منتشر کرده و به نمایش عموم گذاشته است. این نقاشی های واقعی و زیبا فقط توانسه گوشه ای از زیبایی های فرش ایرانی را به نمایش بگذارد. 

در این نقاشی‌ها طرح‌ فرش‌های شرقی را می‌بینیم که بی‌اندازه زیبا و حتی از نمونه‌های فرش‌های واقعی هم پرجذبه‌تر هستند!!! آنتونیو با کاربرد رنگ روغن و آکریلیک بر روی بوم‌هایی بزرگ -گاهی در ابعاد واقعی یک فرش- فرش‌هایی بسیار واقع‌گرایانه‌ و زیبا ترسیم می‌کند که البته به نحو ناجوری انگار توده‌ی بدنی انسانی را در زیر خود پنهان کرده‌اند.... شاید کنایه به حذف توجه به فیگور انسانی در هنر شرق و جای‌گزینی هنر انتزاعی نگاره‌های شرقی. شما در ادامه تعدادی از این نقاشی های واقعی از فرش ایرانی رو مشاهده می کنید

 
 
 
 
 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران